Czytasz dzięki

Dobra myśl zamieniona w pieniądze

WOJCIECH PAWŁOWSKI prezes funduszu VRP
opublikowano: 05-06-2016, 22:00

Przemówienie fundatora nagród ImPuls do Biznesu

Już sam fakt znalezienia się w gronie finalistów konkursu „imPuls do biznesu” oznacza, że zgłoszone osiągnięcia są wspaniałe i zasługują na promocję. Moją rolą jest materialne wsparcie tych, którzy uzyskali laur pierwszeństwa. Można się zastanawiać, jak to możliwe, że w dzisiejszych czasach znajdują się ludzie, firmy, instytucje, które decydują się wchodzić w tego typu inicjatywy.

W Polsce jest bardzo dużo wspaniałych ludzi, ale brakuje prawidłowych płaszczyzn wyłuskiwania talentów. W związku z tym konkurs zasługuje na kontynuację. Nie przewidujemy zakończenia naszej misji sponsorowania tego typu przedsięwzięć.

Bardzo często fantastyczne myśli i pomysły, fantastyczne projekty rozpływały się, ginęły. Dlaczego? Bo nie było dla nich wsparcia. Nikt nie chciał w nie zainwestować — może tylko nieliczni decydowali się zaryzykować.

Dlatego fantastyczne myśli, projekty, często bardzo już zaawansowane, to jedno, a drugie — potrzeba ich sfinansowania. Trzeba przekonać do tych projektów ludzi, instytucje, które mogłyby je wesprzeć. A to bardzo trudne, bo czasem wszystkiego nie można ujawnić ze względu na konkurencję.

Z naszych rozmów z uczestnikami konkursu wynika, że problematyczna bywa dla nich dystrybucja, trafienie z projektami do odbiorcy. Projekty trzeba realizować dla kogoś, nie dla siebie. Jeśli robimy coś, co ma charakter komercyjny, to musi to przynieść pieniądze. Jeśli robimy coś pro bono, powinno to zostać jak najszerzej rozpowszechnione, wówczas należy to uszanować i docenić. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WOJCIECH PAWŁOWSKI prezes funduszu VRP

Polecane