Dolar kanadyjski równa do amerykańskiego

Marek Wołos
opublikowano: 21-09-2007, 00:00

Notowania EUR/USD przełamały wczoraj psychologiczną barierę 1,40. Pierwszy raz od 1992 r. euro kosztowało 1,4060 USD. Dzięki temu dolar staniał do 2,68 zł.

Impulsem do przebicia poziomu 1,40 były doniesienia, że Arabia Saudyjska zamierza zrezygnować z powiązania swojej waluty z dolarem. Taki ruch zachęciłby inne banki centralne z Bliskiego Wschodu do rezygnacji z systemu kursowego powiązanego z USD, co wymusiłoby dalszą wyprzedaż amerykańskiej waluty. Może więc dojść do jeszcze większej przeceny dolara, w skrajnym przypadku do poziomu 1,45. Skłonność do wyprzedaży USD dominuje na cały świecie. Kurs kanadyjskiego dolara pod wpływem rosnących cen surowców i deprecjacji USD zrównał się parytetem 1:1 z amerykańską walutą i jest najsilniejszy od 31 lat. Euro może kontynuować zwyżkę do 1,42. To przełoży się na wzrost kursu złotego.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar kanadyjski równa do amerykańskiego