Dolar mocno się waha, ale trzyma swoją wartość

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 19-02-2010, 00:00

Czwartkowa sesja przebiegała spokojnie do godzin popołudniowych, zanim Amerykanie weszli do gry. Notowania EUR/USD testowały okolice ostatniego dołka w pobliżu 1,3530, by później odbić w kierunku 1,3650. W ostatnich dniach zmiany notowań są bardzo dynamiczne, co utrudnia analizę. Dolar pozostaje jednak relatywnie silny, a wszelkie próby korekcyjnego odbicia szybko kończą się niepowodzeniem.

Nie oznacza to jednak, że korekta nie nastąpi. Tym bardziej że obserwujemy wyraźne wzrosty notowań surowców. Zwyżką cen wyróżnia się przede wszystkim złoto, ropa naftowa oraz miedź. Wzrosty notują również giełdowe indeksy. Dobre nastroje na rynku akcji oraz towarów mogą przyczynić się do dalszej presji korekcyjnej notowań dolara. Dopóki jednak opór dla EUR/USD przy 1,3850 nie zostanie pokonany, większe osłabienie amerykańskiej waluty nie nastąpi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane