Dolar traci na sile

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 10-04-2014, 15:59

Opublikowany wczoraj protokół z posiedzenia FOMC wyraźnie osłabił dolara amerykańskiego względem euro, ale amerykańska waluta straciła także względem złotego. Zachowanie pozostałych parach złotówkowych nie było już tak jednoznaczne.

USD/PLN

Wczorajszy protokół Rezerwy Federalnej nie tylko znacznie poprawił nastroje na amerykańskim rynku akcji, ale także osłabił dolara. Danie do zrozumienia inwestorom, że podwyżka stóp nie będzie uzależniona jedynie od wysokości stopy bezrobocia pozwala decydentom z Fedu na znacznie większą swobodę w prowadzeniu polityki monetarnej. Zostało to odebrane jako odsunięcie w czasie podwyżki stóp. W reakcji na to kurs USD/PLN przetestował dolne ograniczenie średnioterminowej konsolidacji. Nie zdołał jednak wybić się z niej dołem i test tego wsparcia wypadł pozytywnie. Obserwowane od kilkunastu godzin odbicie jest bardzo rachityczne. Do kontynuacji spadków kluczowe jest jednak pokonanie strefy wsparć rozciągającej się od 2,9866 do 3,00 (geneza na wykresie).

GBP/PLN

Złotówka umacniała się w ostatnich godzinach także względem funta szterlinga. Dzisiaj po południu kurs pozytywnie przetestował górne ograniczenie konsolidacji, z której wybił się we wtorek. Notowania nie wróciły do wnętrza tej konsolidacji i tym samym nadal pozostają także powyżej średnioterminowej linii trendu spadkowego (patrz wykres). Powrót poniżej tej linii stanowiłby zanegowanie wybicia i zmianę trendu ponownie na spadkowy (obecnie poziom 5,0282).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar traci na sile