Drogi na lotniska

AH
17-01-2008, 00:00

Nowa kolejka dojedzie z Gdańska i Gdyni na lotnisko w Rębiechowie, a w Poznaniu będzie lepsze połączenie z portem w Ławicy.

Nowa kolejka dojedzie z Gdańska i Gdyni na lotnisko w Rębiechowie, a w Poznaniu będzie lepsze połączenie z portem w Ławicy.

Regionalne porty lotnicze mają się bardzo dobrze. Jednak dojazdy do lotnisk są utrapieniem pasażerów. Władze miast, w których okolicy znajdują się lotniska, wzięły się do usprawniania dojazdów.

Połączenie kolejowe ze swoim lotniskiem buduje Trójmiasto. Pierwszy etap inwestycji będzie kosztować ponad 350 mln zł. Miasto otrzyma dofinansowanie z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W lutym władze województwa ogłoszą przetarg na studium tej inwestycji.

W Poznaniu planuje się reorganizację ruchu na zakorkowanej ul. Bukowskiej, prowadzącej do portu. Będą tam wydzielone pasy ruchu dla autobusów oraz śluzy umożliwiające uprzywilejowany wyjazd z zatoki autobusowej lub wjazd na skrzyżowanie. Będzie też uruchomiony szynobus, który odległość między lotniskiem a centrum Poznania pokona w kwadrans. Trzeba jednak położyć kilka kilometrów torów.

Oba miasta zapewniają, że nowe połączenia będą gotowe przed mistrzostwami Euro 2012.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Drogi na lotniska