Drugie życie FSO

opublikowano: 30-10-2017, 22:00
aktualizacja: 30-10-2017, 23:12

Na warszawskim Żeraniu trwa rewitalizacja dawnych hal magazynowych Fabryki Samochodów Osobowych.

Na ulicy Modlińskiej 4 (przy obwodnicy Warszawy — al. Armii Krajowej) na ponad 10 ha powstaje obiekt targowo-kongresowy. Znajdą się w nim galeria z ofertą budownictwa i wyposażenia wnętrz, biura i hotel klasy biznes. Inwestycja na być oddana do użytku w 2018 r.

Fot. ARC

— Stary magazyn zyskuje drugą młodość. To opuszczone przez lata miejsce w przyszłym roku zacznie tętnić życiem. Będą się tu odbywały duże imprezy targowe, konferencje, sympozja, zjazdy, gale i szkolenia. Dzięki wyjątkowym parametrom budynku, m.in. wysokości hal użytkowych i windzie towarowejodziedziczonej po FSO i wzmocnionej do 6 ton, do hali będzie można bez problemu wprowadzić nawet ciężki sprzęt, samochody czy średniej wielkości samoloty — zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes Centrum Targowo- -Kongresowego, które będzie zarządzało częścią targowo- -kongresową kompleksu. Zajmie ona dwie kondygnacje. Na parterze znajdzie się hala wystawiennicza Global Expo o wysokości użytkowej 9 metrów, w której zmieści się około 12 tys.

osób. Będzie ją można podzielić na dwie mniejsze mobilną ścianą dźwiękoszczelną. Zaplanowano tu też hol o powierzchni 1,1 tys. mkw. i restaurację na 350 osób. W części targowo-kongresowej na piętrze zaplanowano przestrzeń konferencyjną z pełnym zapleczem cateringowym. Jej główną częścią będzie sala konferencyjna o powierzchni 2 tys. mkw., mieszcząca nawet 2,6 tys. osób, którą będzie można podzielić na trzy mniejsze. Na tym poziomie znajdować się będzie jeszcze sześć w pełni wyposażonych mniejszych sal konferencyjnych. Organizatorzy wydarzeń będą też mogli korzystać z rozległego terenu wokół obiektu. W kompleksie znajdzie się ponad 3,8 tys. mkw. biur oraz hotel klasy biznes ze 150 pokojami, parkingiem na 1400 samochodów oraz zapleczem gastronomicznym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane