Czytasz dzięki

DSV stawia na przewozy drobnicowe i… Dubaj

MIB
opublikowano: 26-07-2007, 00:00

Grupa DSV umacnia swoją pozycję na rynku przewozów drogowych między Polską a Skandynawią i przejmuje firmę z RPA.

Grupa DSV umacnia swoją pozycję na rynku przewozów drogowych między Polską a Skandynawią i przejmuje firmę z RPA.

Od kilku dni bezpośrednie linie drobnicowe DSV połączyły terminal w Sosnowcu ze szwedzkim Malmö oraz Horsens w Danii.

Dotychczas przewozy drobnicowe na tzw. relacjach skandynawskich obsługiwane były za pośrednictwem terminali w Pruszkowie i Sadach koło Poznania. Bezpośrednie linie z Sosnowca oznaczają dla klientów z regionu Śląska i Małopolski krótszy czas transportu i niższe koszty.

Dodatkowo w lipcu 2007 r. w skład globalnej Grupy DSV weszła firma Active Freight Management LCC, dotychczasowy partner w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Pozwoli to DSV na bezpośrednią koordynację przewozów morsko-lotniczych w Dubaju.

— Wszyscy produkują teraz na Dalekim Wschodzie i choć projektuje się coraz większe samoloty frachtowe, dosłownie pękają one w szwach. To winduje stawki przewoźników. Jednym z możliwych rozwiązań są przewozy łączone — komentuje Krzysztof Suchodoła, zastępca dyrektora zarządzającego DSV Air & Sea.

Grupa DSV w Polsce należy do holdingu DSV A/S.

DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Firma zatrudnia 19 tys. pracowników, jej roczne przychody wynoszą ponad 4,4 mld euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane