Duńczycy bliscy kupna Przelewów24

opublikowano: 08-01-2019, 22:00

Połączenie numeru dwa i trzy na polskim rynku operatorów płatności internetowych może stać się faktem.

Jeśli negocjacje skończą się sukcesem, Piotr Kurczewski, twórca
platformy Przelewy24, otrzyma solidny przelew, bowiem według rynkowych
szacunków wycena może sięgnąć nawet 1 mld zł.
Zobacz więcej

Wkrótce przyjdzie przelew:

Jeśli negocjacje skończą się sukcesem, Piotr Kurczewski, twórca platformy Przelewy24, otrzyma solidny przelew, bowiem według rynkowych szacunków wycena może sięgnąć nawet 1 mld zł.

W ubiegłym tygodniu w „PB” poinformowaliśmy, że duńska spółka Nets prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie inwestycji w kontrolowaną przez Piotra Kurczewskiego platformę Przelewy24, która na polskim rynku ustępuje jedynie należącemu do Naspersa serwisowi PayU. Obie spółki nie chciały wtedy komentować naszych informacji. Przypomnijmy, że spółka Nets już w ubiegłym roku podpisała umowę w sprawie przejęcia Dotcardu, operatora platform Dotpay i eCard, które są rynkowym numerem trzy. Tymczasem we wtorek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)) wpłynął złożony przez Duńczyków wniosek w sprawie koncentracji. Dotyczy on — jak czytamy — „przejęcia wyłącznej kontroli nad PayPro [właścicielem Przelewów24 — red.] przez Nets poprzez nabycie akcji w PayPro". Wniosek w sprawie koncentracji nie oznacza jeszcze, że przejęcie jest przesądzone. Jak pisaliśmy w „PB”, wycena Przelewów24 może sięgać nawet 1 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu