Duńczycy bliscy kupna Przelewów24

opublikowano: 08-01-2019, 22:00

Połączenie numeru dwa i trzy na polskim rynku operatorów płatności internetowych może stać się faktem.

W ubiegłym tygodniu w „PB” poinformowaliśmy, że duńska spółka Nets prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie inwestycji w kontrolowaną przez Piotra Kurczewskiego platformę Przelewy24, która na polskim rynku ustępuje jedynie należącemu do Naspersa serwisowi PayU. Obie spółki nie chciały wtedy komentować naszych informacji. Przypomnijmy, że spółka Nets już w ubiegłym roku podpisała umowę w sprawie przejęcia Dotcardu, operatora platform Dotpay i eCard, które są rynkowym numerem trzy. Tymczasem we wtorek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK)) wpłynął złożony przez Duńczyków wniosek w sprawie koncentracji. Dotyczy on — jak czytamy — „przejęcia wyłącznej kontroli nad PayPro [właścicielem Przelewów24 — red.] przez Nets poprzez nabycie akcji w PayPro". Wniosek w sprawie koncentracji nie oznacza jeszcze, że przejęcie jest przesądzone. Jak pisaliśmy w „PB”, wycena Przelewów24 może sięgać nawet 1 mld zł.

Wkrótce przyjdzie przelew:
Wkrótce przyjdzie przelew:
Jeśli negocjacje skończą się sukcesem, Piotr Kurczewski, twórca platformy Przelewy24, otrzyma solidny przelew, bowiem według rynkowych szacunków wycena może sięgnąć nawet 1 mld zł.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane