Duńczycy szukają partnerów

Marek Loos
opublikowano: 16-10-2001, 00:00

Dzisiaj w gmachu World Trade Center Poznań rozpocznie się trzydniowe polsko-duńskie forum dla MSP. Imprezę otworzy Mogens Lykketoft, minister spraw zagranicznych Danii. Wraz z nim przyjechali do Poznania przedstawiciele 28 firm z Danii, którzy spotkają się z reprezentantami około 160 polskich firm.

Blisko 190 polskich i duńskich małych i średnich firm będzie uczestniczyło w rozpoczynającym się dzisiaj w Poznaniu pierwszym polsko--duńskim forum spotkań dla małych i średnich przedsiębiorstw. Do 19 października w World Trade Center w Poznaniu odbędzie się 450 spotkań biznesowych.

Zdaniem Wojciecha Jankowiaka, wicemarszałka województwa wielkopolskiego, to, że właśnie do Poznania przyjeżdża prawie 30 firm z Danii oznacza, że Wielkopolska jest regionem postrzeganym jako województwo dynamicznie rozwijające się i szybko reagujące na europejskie wyzwania.

Podczas forum przedstawiciele firm omówią możliwości podjęcia współpracy na zasadzie umów agencyjnych, joint-venture lub współpracy handlowej.

— Forum umożliwi polskim i duńskim firmom odbycie szeregu konkretnych spotkań biznesowych bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu i pieniędzy. Wielkopolska ze swoją szeroką gamą małych i średnich przedsiębiorstw jest bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia kooperacji między firmami — twierdzi Laurids Mikaelsen, ambasador Królestwa Danii w Polsce.

Przedstawiciele duńskich firm będą szukali możliwości współpracy z polskimi kontrahentami w dziedzinach marketingu, sprzedaży i serwisu. Duńczykom zależy głównie na znalezieniu dostawców komponentów do dalszej produkcji w Danii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Duńczycy szukają partnerów