Dywidendowe deklaracje blue chipów

opublikowano: 13-03-2019, 11:50

Lotos i PZU zapowiedziały wypłatę dywidendy za 2018 r., ale szczegółów na razie nie ujawniono.

- Pracujemy nad długoterminową polityką dywidendową. To będzie element naszej komunikacji z rynkiem - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Robert Sobków, wiceprezes Grupy Lotos.

Z zysku za 2017 r. spółka wypłaciła 1 zł na akcję. Konsens prognoz analityków (dane Bloomberga) zakłada wypłatę około 2 zł na akcję z zysku za 2018 r. Daje to 2,2-procentową stopę dywidendy - wartość dającą miejsce w środku stawki spółek z WIG20.

Temat dywidendy poruszył dziś także Paweł Surówka, prezes PZU, który podtrzymał, że dywidenda na akcję, którą zaproponuje zarząd, będzie wyższa niż przed rokiem. Przypomnijmy - za 2017 r. wyniosła 2,50 zł na akcję.

Zgodnie z polityką dywidendową, nie więcej niż 20 proc. zysku ma powiększać zyski zatrzymane, natomiast na dywidendę ma trafiać nie mniej niż 50 proc. zysku.

Według konsensu prognoz analityków, dywidenda na akcję za 2018 r. będzie tylko nieznacznie wyższa niż przed rokiem - wyniesie 2,65 zł. Daje to 6,6-procentową stopę dywidendy, najwyższą wśród spółek z WIG20.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu