Dziś NWZA Optimusa: bez strategicznych decyzji, nowa RN

Wiktor Krzyżanowski
02-08-2001, 08:34

Dziś NWZA Optimusa, którym kieruje Jacek Krawczyk, zmieni radę nadzorczą. To efekt przejęcia kontroli nad spółką przez holding ITI. Walne nie będzie się natomiast zajmować sprawą, która budzi największe kontrowersje: podziałem spółki. Z naszych informacji wynika, że na początku września odbędzie się kolejne NWZA, które zajmie się planem podziału. Zgodnie z umową sprzedaży akcji Optimusa przez konsorcjum BRE Banku i Zbigniewa Jakubasa holdingowi ITI nowosądecka spółka ma zostać podzielona na dwie części: technologiczną i internetową.

— Plan podziału jest już praktycznie gotowy. Lada chwila spodziewamy się ostatecznych opinii biegłych rewidentów. Wtedy ogłosimy termin NWZA w tej sprawie i udostępnimy plan podziału spółki — tłumaczy Jacek Krawczyk, prezes Optimusa.

Zgodnie z prawem, spółka musi udostępnić wszystkie dokumenty związane z jej podziałem sześć tygodni przed NWZA, na którym będzie on głosowany.

Prezes dodaje, że ostateczny plan podziału nie będzie znacznie odbiegał od wcześniejszych propozycji.

— Idea pozostaje nie zmieniona. Musieliśmy jedynie skorygować dane bilansowe i utworzyć dodatkowe rezerwy na jakieś 3 mln zł — mówi Jacek Krawczyk.

Po słabym pierwszym kwartale, Optimus po raz pierwszy od miesięcy wykazał dodatnie wyniki brutto i netto. Rynek ocenia jednak, że stało się to za sprawą sprzedaży nieruchomości i rozwiązania rezerw.

— To oczywiście część prawdy. Spółka osiągnęła dodatni wynik na działalności operacyjnej, a to nie jest zasługą rezerw — twierdzi Jacek Krawczyk.

Prezes Optimusa podkreśla, że poprawa wyniku operacyjnego to efekt programu restrukturyzacji firmy oraz umowy dystrybucyjnej podpisanej z firmą Compaq.

— Rynek jest bardzo trudny, ale początki naszej współpracy są obiecujące — uważa prezes Optimusa.

Dodaje, że na dniach należy spodziewać się podpisania kolejnej umowy między nowosądecką spółką a Compaq Computers. Dotyczyć ma ona serwisowania przez Optimusa sprzętu amerykańskiego potentata.

Sprawami tymi nie będzie się jednak zajmować dzisiejsze walne. W programie znalazł się tylko wybór rady nadzorczej oraz zmiana w statucie związana z procedurą wyboru RN. W nowej radzie swoich przedstawicieli chce umieścić największy akcjonariusz Optimusa — ITI Holdings. I mimo że doszło już między głównymi akcjonariuszami spółki do porozumienia w sprawie składu RN, prezes Krawczyk nie chciał ujawnić, kto w niej zasiądzie.

Wiktor Krzyżanowski, w.krzyzanowski@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Krzyżanowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dziś NWZA Optimusa: bez strategicznych decyzji, nowa RN