E-booki pokonały tradycyjne książki

WST, Bloomberg
opublikowano: 19-05-2011, 19:33

Obecnie na każde 100 książek tradycyjnych sprzedanych przez Amazon.com, największego na świecie detalistę sieciowego przypada 105 książek w wydaniu elektronicznym na czytnik Kindle.

Sprzedaż e-book’ów na Kindle, który został wprowadzony na rynek w 2007 r., przekroczyła sprzedaż książek w twardej oprawie w czerwcu 2010 r, a wydań w miękkiej oprawie sześć miesięcy później, poinformował w czwartek Amazon.com.

Czytnik Kondle i strona internetowa Amazon (fot. Bloomberg)
Czytnik Kondle i strona internetowa Amazon (fot. Bloomberg)
None
None

Mieliśmy nadzieję, że to się kiedyś stanie, ale nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że dojdzie do tego tak szybko – powiedział Jeff Bezos, założyciel Amazon i dyrektor wykonawczy spółki.

Detalista wszedł na rynek w 1995 r. jako księgarnia online. Od tego czasu swoją ofertę poszerzył o tysiące produktów, sprzedając wszystko od DVD po ubranka dla dzieci.

Amazon mógł sprzedać ponad 8 mln urządzeń Kindle w minionym roku, co ma około 5 proc. udział w przychodach, wynika z szacunków Benchmark Co. Amazon nie ujawnił wyników sprzedaży Kindle, dodając jednak, że to najlepiej sprzedający się produkt w ofercie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST, Bloomberg

Polecane