Echo Investment będzie mieć nowego właściciela

opublikowano: 16-10-2019, 15:55
aktualizacja: 16-10-2019, 17:21

Echo Partners BV zawarło przedwstępną umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w spółce, do której należy 55,96 proc. akcji giełdowego Echa Investment.

Kupujący to WING IHC, mający siedzibę w Budapeszcie. Spółka jest jedną z największych prywatnych firm nieruchomościowych na Węgrzech, a także wiodącym węgierskim deweloperem i inwestorem. Od powstania 20 lat temu stworzyła na Węgrzech portfel budynków o łącznej powierzchni ponad 1 mln mkw.

W wieżowcu Q22 mieści się warszawskie biuro Echa Investment.
Zobacz więcej

W wieżowcu Q22 mieści się warszawskie biuro Echa Investment. Fot: ARC

W komunikacie prasowym węgierska spółka deklaruje, że jest długoterminowym i strategicznym inwestorem. Dostrzega potencjał Echo Investment i zamierza kontynuować rozwój spółki zgodnie ze „Strategią rentownego wzrostu” ogłoszoną przez Echo Investment w 2016 roku. 

- Po naszym sukcesie na Węgrzech, jako długoterminowego, zorientowanego na budowanie wartości i stabilnego finansowo strategicznego inwestora, Wing uznał ekspansję w regionie jako cel strategiczny i zidentyfikował polski rynek jako najbardziej atrakcyjny cel do inwestowania - powiedział cytowany w komunikacie Noah Steinberg, prezes WING. - Zamierzamy zainwestować w platformę, firmę przynoszącą zyski, mającą perspektywę długoterminowego wzrostu. Wierzymy, że w firmie Echo Investment znaleźliśmy idealną możliwość wejścia na polski rynek - dodał.   

Steinberg podkreślił, że dzięki inwestycji w Echo Investment powstaje rynkowy lider Europy Środkowej i Wschodniej.

W komunikacie giełdowym nie podano wartości transakcji. Zaznaczono jedynie, że zamknięcie transakcji jest uzależnione od uzyskania decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyrażającej zgodę na dokonanie koncentracji.

Konsekwencją transakcji będzie konieczność ogłoszenia wezwania. 

Wartość rynkowa Echa to 1,91 mld zł. 

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu