Echo Investment oferuje ponad 5 proc.

opublikowano: 13-02-2019, 22:00

Deweloper rusza z emisją dwóch serii obligacji o wartości 40 mln zł. Oprocentowanie jest zmienne, a marża wyższa niż w ubiegłym roku.

Od 18 lutego do 1 marca 2019 r. potrwają zapisy na dwie kolejne serie obligacji Echa Investment w o- fercie publicznej, kierowanej do inwestorów indywidualnych. Oprocentowanie serii J i J2 będzie zmienne i oparte na stawce WIBOR6M powiększoną o marżę w wysokości 3,4 pkt. proc. (obecnie daje to łącznie niespełna 5,2 proc.) Termin zapadalności to 4,5 roku.

Mimo słabości rynku obligacji korporacyjnych Echo, kierowane przez
Nicklasa Lindberga, wyszło na rynek z kolejną ofertą dla inwestorów
indywidualnych.
Zobacz więcej

ROBIĄ SWOJE:

Mimo słabości rynku obligacji korporacyjnych Echo, kierowane przez Nicklasa Lindberga, wyszło na rynek z kolejną ofertą dla inwestorów indywidualnych. Fot. Marek Wiśniewski

Marża jest wyraźnie wyższa niż przed rokiem, kiedy Echo — jeszcze przed wybuchem afery GetBacku — sprzedawało obligacje 4-letnie z marżą równą 2,8 pkt. proc. Spółka Echo Investment rusza z emisją kolejnej serii obligacji dla inwestorów indywidualnych. Deweloper wyemituje papiery o wartości do 40 mln PLN. Pieniądze z emisji obligacji deweloper planuje wykorzystać na finansowanie rozwoju biznesu. Spółka ma obecnie w budowie i przygotowaniu ponad 1,1 mln mkw. biur, mieszkań i powierzchni handlowo-rozrywkowej.

— Echo Investment ma grunty, które zabezpieczają działanie na najbliższe 4-5 lat. W budowie mamy cały wielofunkcyjny projekt Browarów Warszawskich, który odniósł wielki sukces. To potwierdza wielki potencjał przed podobnymi miastotwórczymi projektami, jak Tymienieckiego w Łodzi, który właśnie rozpoczynamy. Ponieważ warunki rynkowe są korzystne dla sektora mieszkaniowego, w tym roku zamierzamy rozpocząć budowę około 1,5 tys. mieszkań na sprzedaż, jednocześnie dbając o utrzymanie wysokich marż. Uzupełnieniem biznesu mieszkaniowego na sprzedaż jest nasz projekt Resi4Rent — pierwsza instytucjonalna platforma mieszkań na wynajem. Dzięki niej wypełnimyrynkową niszę oraz staniemy się liderem również na tym rynku. W perspektywie 3-5 lat platforma zgromadzi 5-7 tys. mieszkań — mówi Nicklas Lindberg, prezes Echa.

W ofercie uczestniczy Dom Maklerski PKO Banku Polskiego i konsorcjum Noble Securities, Michael/Ström Dom Maklerski oraz DM BOŚ. Pierwszy z brokerów przyjmuje zapisy na transzę J, w której próg wejścia to 215 tys. zł. W drugiej, opiewającej na 25 mln zł, zapisywać się można od 100 zł.

— Nietypowy podział oferty na dwie transze wiązać można prawdopodobnie z unijną dyrektywą MIFID II i stanowiskiem KNF co do oferowania w bankach obligacji wyłącznie zamożnym klientom. Rozbicie oferty na dwie transze jest więc pewnym kompromisem — w emisji udział wezmą mniejsze lub niezależne domy maklerskie, jak też DM PKO BP (to on jest głównym oferującym), który próg wejścia stawia rekordowo wysoko w przypadku emisji publicznych prowadzonych na podstawie prospektów emisyjnych — komentuje Michał Sadrak, analityk obligacje.pl

Echo regularnie sięga po pieniądze inwestorów indywidualnych. Od 2014 r. deweloper wyemitował papiery o łącznej wartości 600 mln zł, z czego warte 400 mln zł wciąż są w obrocie na Catalyst.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu