Elbis: Energia na internetowej platformie

Mirosław Konkel
10-12-2007, 00:00

Miała być samodzielna elektrownia, a powstała spółka zajmująca się handlem energią, doradztwem oraz inwestycjami.

Wszystko zaczęło się 11 lat temu od planów budowy bloku energetycznego w Rogowcu. Dziś spółka zajmuje się też doradztwem i kogeneracją, czyli procesem jednoczesnego wytwarzania energii elektrycznej i energii cieplnej w elektrociepłowni. Jednak najbardziej Elbis znany jest z handlu energią. Rogowiecka spółka uruchomiła Internetową Platformę Obrotu Energią Elektryczną — www.poee.pl.

— To wirtualny plac handlowy, gdzie sprzedający energię może się spotkać z klientem — wyjaśnia Tadeusz Banasiak, prezes i dyrektor naczelny Elbisu.

O rynkowym uznaniu świadczą liczne nagrody: Lider Świata Energii, Laur Białego Tygrysa czy Klucz do sukcesu.

— Nigdy nie chciałem mieć kontroli nad wszystkimi procesami związanymi z zarządzaniem, bo jest to droga donikąd — zaznacza szef Elbisu.

Postawił na delegowanie obowiązków i uprawnień. Jest przekonany, że władzą dzielić się warto — oczywiście ze współpracownikami odpowiedzialnymi i dojrzałymi.

Niemal wszyscy pracownicy skończyli studia. To głównie inżynierowie, ale także ekonomiści i prawnicy.

— Ponad szybkie zyski przedkładam budowanie dobrych relacji z własnym zespołem, z partnerami biznesowymi oraz otoczeniem firmy — twierdzi prezes Banasiak.

Słowa prezesa o przyjaznej atmosferze w organizacji potwierdza niska rotacja personelu. Zaś zapewnienia o trosce o klienta potwierdza system zarządzania jakością, stworzony na bazie normy ISO 9001.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Elbis: Energia na internetowej platformie