Elstar Oils Pionowo zintegrowana

PSZ
opublikowano: 15-12-2008, 00:00

LIDERZY W REGIONACH WARMIŃSKO-MAZURSKIE

2

Gazele można spotkać w każdym środowisku

— również w branży tłuszczowej. Potwierdza to Elstar Oils.

Kiedy 25 lat temu mała firma rozpoczynała działalność usługową, trudno było przewidzieć przyszłość. Gazele lubią swobodę, więc po 1989 roku Elstar Oils skorzystała z możliwości wyjścia z Elbląga w szeroki świat — z ugruntowanymi wcześniej podstawami.

— Korzenie firmy wywodzą się z branży usług technicznych. Dzięki temu oraz pieniądzom pozyskanym z giełdy, mogliśmy samodzielnie stworzyć infrastrukturę produkcyjną, która wymagała dużych nakładów — wspomina Aleksander Rysiewicz, dyrektor finansowy Elstar Oils.

Od produkcji olejów rafinowanych i tłuszczów roślinnych dla przemysłu spożywczego droga krótka do biopaliw, którymi warmińsko-mazurska Gazela również się zajmuje.

— Nasza przewaga konkurencyjna opiera się na integracji pionowej: począwszy od kontraktacji i skupu rzepaku, przez składowanie, aż po produkcję i rafinację oleju oraz innych tłuszczów. To, w połączeniu z logistyką, zapewnia nam konkurencyjność kosztową i logistyczną — twierdzi Aleksander Rysiewicz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane