Epigon wydłużył ofertę

GRA
opublikowano: 25-06-2008, 00:00

Producent mrożonek wydłużył przyjmowanie zapisów w ofercie publicznej. Z przyczyn technicznych, nie z powodu bessy.

Producent mrożonek wydłużył przyjmowanie zapisów w ofercie publicznej. Z przyczyn technicznych, nie z powodu bessy.

Epigon, dystrybutor mrożonek notowany na New Connect, wydłużył czas przyjmowania zapisów na akcje, które emituje z prawem poboru. Sprzedaż, która zaczęła się w miniony piątek, potrwa do 17 zamiast do 10 lipca.

— Wydłużenie zapisów spowodowane jest sprawami technicznymi, związanymi z oczekiwaniem na publikację ogłoszenia w monitorze sądowym i gospodarczym — wyjaśnia Marcin Sadowski, prezes Epigonu.

Zapewnia, że wydłużenie oferty nie wynika z obawy o jej powodzenie.

— Ale na pewno firmy, które proszą teraz inwestorów o pieniądze, muszą się liczyć z dekoniunkturą na giełdzie — dodaje Marcin Sadowski.

Epigon sprzedaje w ofercie 21,8 mln akcji. Cena emisyjna wynosi 0,2 zł, co daje wartość oferty równą 4,3 mln zł.

— Nie mamy jeszcze deklaracji od głównych akcjonariuszy co do tego, czy wykorzystają przysługujące im prawa poboru. Mamy nadzieję, że tak będzie — mówi Marcin Sadowski.

Największymi akcjonariuszami Epigonu są Beata i Jacek Koyowie.

Uzyskane w ofercie pieniądze Epigon zamierza wydać na budowę oddziałów w Poznaniu, Katowicach, Szczecinie i we Wrocławiu. Poza tym chce otwierać placówki przygraniczne.

— Przy rozsądnym gospodarowaniu pieniądze z oferty wystarczą nam na realizację wszystkich celów emisyjnych. Warto jednak zaznaczyć, że priorytetem jest dla nas Śląsk — podkreśla Marcin Sadowski.

Prognozy na ten rok mówią o 6,8 mln zł sprzedaży i 680 tys. zł zysku netto. Uwzględniają już wpływy z emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu