Eques TFI na liście ostrzeżeń KNF

opublikowano: 11-09-2018, 12:07
aktualizacja: 11-09-2018, 16:02

Eques Investment TFI zostało wpisane przez KNF na listę ostrzeżeń publicznych.

To konsekwencja zawiadomienia, złożonego przez urząd do warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Jego podstawą jest art 99. ust. 1 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu.

Tomasz Korab, prezes Eques Investment TFI
Zobacz więcej

Tomasz Korab, prezes Eques Investment TFI

UKNF nie podaje więcej szczegółów.

- Zgodnie z przepisami Art. 6b ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym do publicznej wiadomości możemy przekazać jedynie podstawę prawną zawiadomienia skierowanego do prokuratury - mówi "PB" Jacek Barszczewski, p.o. dyrektor departamentu komunikacji społecznej w UKNF.

Eques TFI zarządza aktywami o wartości 1,31 mld zł.

W stanowisku, opublikowanym przez Eques TFI na stronie internetowej, podkreślono, że zarządowi towarzystwa nie jest znana treść zawiadomienia UKNF do prokuratury, ale władze firmy mają podstawy, aby przypuszczać, że wpis ma związek z informacjami o działalności poszczególnych funduszy (np. wyceny, historycznych stóp zwrotu, polityki inwestycyjnej) przekazywanymi w przeszłości w szczególności za pośrednictwem strony internetowej.

"Ztreści komunikatu UKNF jednoznacznie wynika, ze ostrzeżenie nie ma związku z działalnością inwestycyjną funduszy, ani nie dotyczy jakichkolwiek naruszeń Ustawy o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi. Towarzystwo nie prowadziło i nie prowadzi żadnej publicznej oferty certyfikatów inwestycyjnych" - dodano.

„Jednocześnie, wobec stanowiska UKNF w sprawie zawartości serwisów internetowych, w szczególności sprecyzowanego w korespondencji z towarzystwami funduszy inwestycyjnych i IZFiA w pierwszej połowie tego roku, towarzystwo jak i wiele innych podmiotów na rynku ograniczyło dostęp do informacji o funduszach niepublicznych na swojej stronie internetowej, wprowadzając system logowany dla uczestników i dystrybutorów” – wynika ze stanowiska Eques TFI. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

KNF , Tfi