Europa: telekomy odreagowały spadki

Administrator
15-01-2002, 17:03

Europejskie giełdy kontynuowały zwyżki po wzrostowym otwarciu sesji w USA. Duży udział miał w tym utrzymujący się popyt na papiery spółek z branży telekomunikacyjnej, przecenionych na pierwszej sesji tygodnia. W Londynie liderem zwyżek był Vodafone, który poinformował o sprzedaży za 3,6 mld EUR Siemensowi udziałów w spółce Atecs Mannesmann.

Europejskie giełdy kontynuowały zwyżki po wzrostowym otwarciu sesji w USA. Duży udział miał w tym utrzymujący się popyt na papiery spółek z branży telekomunikacyjnej, przecenionych na pierwszej sesji tygodnia.

W Londynie liderem zwyżek był Vodafone, który poinformował o sprzedaży za 3,6 mld EUR Siemensowi udziałów w spółce Atecs Mannesmann. W górę poszły także kursy BT Group, MMO2 i Cable & Wireless oraz producentów komórek Nokii i Ericssona. Z poprawy nastrojów nie skorzystał Marconi. Brytyjski producent sprzętu telekomunikacyjnego informował we wtorek o dużym spadku kwartalnej sprzedaży, a także zamiarze zwolnienia 4 tys. pracowników.

Pogorszenie nastrojów przedstawicieli branży handlowej wywołała wiadomość o przecenie papierów szwedzkiej spółki Hennes & Mauritz, największej europejskiej sieci sklepów odzieżowych. Wyprzedaż akcji H&M to skutek słabej dynamiki sprzedaży osiągniętej przez spółkę w grudniu.

Niemiecki koncern stalowy ThyssenKrupp poinformował o kłopotach z realizacją prognozowanych na ten rok wyników. Jego akcje staniały, podobnie jak innych przedstawicieli branży, m.in. francuskiego Usinoru i brytyjskiego Corusa.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Europa: telekomy odreagowały spadki