Facebook oskarżany o brudną grę PR

opublikowano: 15-11-2018, 10:51

Według The New York Times, Facebook wynajął prawicową firmę PR, która dyskredytowała krytyków spółki twierdząc iż są oni agentami filantropa-miliardera George’a Sorosa, pisze The Guardian.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Firmą PR wynajętą przez Facebooka jest Definers Public Affairs z Waszyngtonu. Jedną ze stosowanych przez nią  taktyk było publikowanie dziesiątków negatywnych artykułów o innych spółkach technologicznych, m.in. Google i Apple, co miało odwrócić uwagę od Facebooka. Inną było sugerowanie w publikacjach, że za grupami krytykującymi właściciela najpopularniejszego na świecie serwisu społecznościowego stoi tak naprawdę George Soros. Definers m.in. opublikował i propagował rzekomą analizę, z której miało wynikać powiązanie finansowe miliardera z “szerokim ruchem anty-Facebookowym”, m.in. grupami Freedom from Facebook, czy Color of Change. Szef jednej z nich powiedział The Guardian, że jego wielki niepokój budzi to iż Facebook zatrudnił firmę, która próbowała przekonać iż za opiniami jego krytyków tak naprawdę stoi “ktoś, kto pociąga za sznurki”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, the Guardian

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu