Firmy ePłatności i RPDP Robert Paszkowski trafiły na listę ostrzeżeń KNF

  • PAP
opublikowano: 30-09-2019, 15:06

Spółka ePłatności i firma RPDP Robert Paszkowski trafiły na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego - poinformował w poniedziałek rzecznik KNF Jacek Barszczewski.

Jak podała KNF, w przypadku ePłatności sp. z o.o. sp. k. z siedzibą w Andrychowie, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej w Wadowicach. Zawiadomienie dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. Spółka była wpisana do rejestru biur usług płatniczych od 11 kwietnia 2018 r. do 10 lipca 2019 r.

Siedziba KNF
Wyświetl galerię [1/2]

Siedziba KNF fot. Andrzej Hulimka/Forum

Druga firma to RPDP Robert Paszkowski z siedzibą w Warszawie (działalność prowadzona za pośrednictwem serwisu internetowego rushpay.pl). Jak czytamy w komunikacie, zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota dotyczy działalności przedsiębiorcy jako biura usług płatniczych. Firma była wpisana do rejestru biur usług płatniczych od 26 maja 2017 r. do 5 sierpnia 2019 r.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku, do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu