Firmy w złych nastrojach

opublikowano: 24-02-2016, 22:00

Małe i średnie firmy w nowy rok weszły w nienajlepszych nastrojach – pokazuje odczyt Barometru Europejskiego Funduszu Leasingowego (EFL), wskaźnika przygotowanego na podstawie badania 600 firm. Obecnie jest on najniższy w historii badania i wynosi zaledwie 53,1 pkt. Informuje o skłonności firm do rozwoju, rozumianego jako stawianie sobie przez nie celów związanych ze wzrostem sprzedaży, utrzymaniem płynności finansowej, poziomem inwestycji w środki trwałe oraz zapotrzebowaniem na zewnętrzne finansowanie. Może przyjmować wartość od 0 do 100. Wynik powyżej 50 pkt. świadczy o warunkach sprzyjających rozwojowi firm, a poniżej 50 pkt. oznacza negatywny kierunek zmian. Tym razem największy wpływ na spadek wskaźnika miały planowane inwestycje w środki trwałe. Znacznie więcej przedsiębiorców prognozuje tu pogorszenie niż wzrost. © Ⓟ

53,1 pkt. Tyle wynosi wskaźnik Barometru EFL, informujący o skłonności firm do rozwoju. Trzy miesiące temu był na poziomie 56,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu