Flipkart chce zebrać 3 mld USD od inwestorów

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-06-2021, 13:29

Indyjska firma e-commerce kontrolowana przez Walmart prowadzi rozmowy o pozyskaniu co najmniej 3 mld USD od inwestorów, w tym Softbanku i kilku państwowych funduszy.

Flipkart, siedziba główna w Bengaluru (Indie)
Flipkart, siedziba główna w Bengaluru (Indie)
fot. Bloomberg

Według ustaleń Bloomberga, Flipkart prowadzi rozmowy z państwowymi funduszami inwestycyjnymi z Kanady, Arabii Saudyjskiej i Singapuru. Japoński SoftBank, który do 2018 roku był udziałowcem start-upu, może zainwestować w jego rozwój od 300 do 500 mln USD za pośrednictwem swojego funduszu Vision Fund II.

Flipkart zamierza zebrać dodatkowy kapitał przed pierwszą ofertą publiczną, którą zaplanowano na przyszły rok. Firma początkowo chciała, by odbyła się już w czwartym kwartale 2020 roku, jednak te plany pokrzyżowała pandemia. Pozyskane od inwestorów środki mają zostać przeznaczone także na inwestycje w modernizację łańcucha dostaw i technologii oraz na potencjalne przejęcia mniejszych rywali.

Flipkart został założony w 2007 roku przez dwóch byłych inżynierów Amazona. Został przejęty przez Walmart 11 lat później. Aktualnie amerykański detalista ma 77 proc. udziałów w indyjskiej platformie. W ciągu trzech lat zainwestował w jej rozwój ok. 1,5 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane