Fundacja Moje Państwo buduje Kapitał Żelazny

Partnerem publikacji jest Fundacja Moje Państwo
opublikowano: 15-12-2021, 15:59
aktualizacja: 15-12-2021, 16:03

Fundacja Moje Państwo (dawniej Fundacja ePaństwo) została założona w 2010 r. z inicjatywy Daniela Macyszyna. W odpowiedzi na brak łatwej i czytelnej drogi dotarcia do nieprzetworzonych przez media informacji powstał portal Sejmometr, który pozwalał na szybkie i intuicyjne zapoznawanie się z pracą posłów.

To było pierwsze z wielu narzędzi technologicznych stworzonych przez Fundację, które zapewniają wygodny dostęp do danych publicznych.

Obecnie z portali opracowanych przez Fundację korzystają miliony użytkowników. Fundacja uczestniczy w debacie publicznej i współpracuje z władzami publicznymi, starając się wpływać na kulturę wykorzystywania narzędzi technologicznych przez urzędników. Prowadzi działania prawne, zmierzające do poszerzania dostępu obywateli do danych pochodzących z sektora publicznego.

Kapitał Żelazny

Chcemy rozwijać działalność statutową Fundacji i odpowiadać na potrzeby obywateli, niezależnie od harmonogramów dotacji finansowych. Dlatego podjęliśmy decyzję o utworzeniu Kapitału Żelaznego, który jest nowoczesną formą filantropii, zapewniającą niezależność finansową organizacji pozarządowych.

Dążymy do stworzenia stabilnego źródła dochodów, które uniezależni nas finansowo od bieżących konkursów ogłaszanych przez instytucje publiczne.

Zebrane środki będziemy inwestować zgodnie ze strategią wypracowaną przy wsparciu ekspertów finansowych, a zwrot z inwestycji przeznaczymy na finansowanie dalszych działań statutowych Fundacji Moje Państwo.

Wierzymy w synergię działań z biznesem i zachęcamy Państwa do partnerstwa w budowaniu tego nowego instrumentu inwestycyjnego w Polsce.

Partnerstwo z Fundacją Moje Państwo to więcej niż prestiżowa współpraca z wiarygodną organizacją, to także okazja do zaangażowania się w realizację polityki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Zachęcamy Państwa do kontaktu i omówienia możliwości współtworzenia Kapitału Żelaznego Fundacji Moje Państwo.

Fundacja Moje Państwo

ul. Nowogrodzka 25/37

00-511 Warszawa

https://mojepanstwo.pl/

kapital@mojepanstwo.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane