Fundusze i ludzie

Monika Niewinowska
06-12-2004, 00:00

Mirosław Marek prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Urodziłem się w 1965 r. w Bełżycach koło Lublina. Skończyłem I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie, a potem wybrałem Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W czasie studiów przez dwa lata przebywałem w Wielkiej Brytanii, gdzie oficjalnie uczyłem się języka, a tak naprawdę pracowałem, głównie na czarno, na farmie i w pizzerii. Dlatego z nostalgią czytam teraz doniesienia prasowe o losach Polaków, którzy — już legalnie — poszukują pracy nad Tamizą.

Po powrocie do Polski dokończyłem studia na AGH i zostałem magistrem inżynierem chemikiem. Później uczyłem fizyki w Szkole Podstawowej w Wadowicach, skąd pochodzi moja żona. Trwało to niecały rok, w 1991 r. rozpocząłem bowiem naukę w Krajowej Szkole Administracji Publicznej, która właśnie zainaugurowala działalność.

KSAP ukończyłem w 1993 r. —na pierwszym miejscu w rankingu absolwentów. Przez trzy lata pracowałem w ówczesnym Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, gdzie byłem kolejno radcą ministra, wicedyrektorem departamentu, a wreszcie dyrektorem biura. Nasze główne zadanie polegało na przygotowaniu ustawy reprywatyzacyjnej, której — jak wiadomo — nie ma do dziś, chociaż już za moich czasów powstało chyba sześć jej projektów...

W 1997 r., po likwidacji Ministerstwa Przekształceń Własnościowych, przeszedłem do nowo utworzonego Ministerstwa Gospodarki, na stanowisko dyrektora Departamentu Rzemiosła, Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od maja 2002 r. kieruję Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości.

A co poza pracą? Kiedyś chętnie grywałem w brydża sportowego. Na studiach wychodziło mi to nieźle, a bywałem jeszcze w miarę regularnie na turniejach, gdy pracowałem w Ministerstwie Gospodarki. Teraz, niestety, nie ma na to czasu, ale może znów się uda za parę miesięcy, kiedy wdrażanie funduszy strukturalnych będzie już dla PARP rutyną, a nie nowością?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Niewinowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Fundusze unijne / Fundusze i ludzie