Futures zapowiadają ujemne otwarcie giełd za oceanem

WST
05-02-2008, 13:44

Wycena kontraktów terminowych na indeksy amerykańskich giełd zmienia się w niewielkim zakresie, choć dominuje tendencja spadkowa. Wskazuje to, że inwestorzy nie są pewni co do kierunku w którym podążać będą amerykańskie parkiety podczas dzisiejszej sesji. Wczoraj zatrzymały się w podróży na północ.

Około godziny 13.40 czasu warszawskiego, na niecałe dwie godziny przed otwarciem sesji na Wall Street futures na S&P500 spadały o blisko 7 pkt, na DJ IA traciły ponad 50 pkt, zaś na Nasdaq100 spadły o 4 pkt.

Obserwowana ostrożność inwestorów jest w pewnej mierze następstwem złych informacji ze strony spółek. W ostatnich dniach wielu emitentów zdecydowało się zweryfikować tegoroczne prognozy finansowe. Niestety, najczęściej w dół.

Sentyment do rynku akcji zepsuł komunikat National Semiconductor. Producent chipów montowanych w telefonach komórkowych spodziewa się spadku przychodów i zysków na skutek niższych niż pierwotnie oczekiwano zamówień ze strony firm wytwarzających telefony mobilne.
Informacja ta wpłynęła negatywnie na kwotowania papierów Intela i IBM na europejskich parkietach, co sugeruje ich przecenę również w średniej Dow Jones.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Futures zapowiadają ujemne otwarcie giełd za oceanem