Deweloperska spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa manipulacji instrumentem finansowym. Chodzi o wpis Marcina Kaczmarczyka w serwisie blox. pl.
Całe zamieszanie wywołał wpis zatytułowany „Deweloper nad przepaścią”, który trafił na główną stronę portalu gazeta.pl. Do bloga Gant odniósł się trzy dni po jego publikacji w specjalnym komentarzu (jego treść na pulsinwestora.pl).
Przypomnijmy, że Gant ogłosił słabsze od oczekiwań wyniki kwartalne zaraz po zamknięciu emisji obligacji, które skusiły Kowalskich niezwykle wysokim oprocentowaniem (11 proc. w skali roku). Od tego czasu kurs dewelopera systematycznie spadał.
Gant szuka winnych wyprzedaży papierów, choć stoją za nią rozczarowanie po niezbyt fortunnym harmonogramie emisji i publikacji raportu finansowego oraz obawy o obsługę zadłużenia. Co ciekawe, wczorajszy komunikat przyniósł zmianę nastawienia inwestorów do papieru. Przed komunikatem kurs tracił blisko 6 proc., po nim rósł o ponad 7 proc.