Gartner: kobiety będą odchodzić z informatyki

03-01-2007, 13:57

Do 2012 roku ok. 40 proc. kobiet z wykształceniem informatycznym i związanych obecnie z tą branżą odejdzie z zawodu.

Do 2012 roku ok. 40 proc. kobiet z wykształceniem informatycznym i związanych obecnie z tą branżą odejdzie z zawodu - prognozuje opublikowany w środę raport firmy analitycznej Gartner.

Analitycy Gartnera uważają, że ścieżki kariery w działach informatycznych korporacji i firm kobiety zamieniać będą chętnie na pracę w związaną z zarządzaniem i biznesem oraz na pracę w firmach specjalizujących się w rozwoju organizacji.

Zdaniem analityków przyczyną takich działań może być "nowy model biznesu", ukształtowany przez globalizację i preferujący współpracę i partnerstwo oraz wspólnotę zarządzania bardziej niż rywalizację. Według analityków w modelu takim kobiety zaczynają radzić sobie lepiej niż mężczyźni.

Jak napisał w raporcie wiceprezes ds. badawczych w Gartner Mark Raskino, rezultaty przeprowadzonych wspólnie z psychologami projektów badawczych wskazują na to, że "w obecnym modelu biznesowym kobiety lepiej budują więzi partnerskie oraz współpracują niż rywalizują." DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Gartner: kobiety będą odchodzić z informatyki