Gdańska spółka idzie do sądu

opublikowano: 26-08-2018, 22:00

Saur Neptun Gdańsk (SNG), spółka publiczono-prywatna, która odpowiadała za awaryjny zrzut ścieków do Motławy w maju, broni się w sądzie.

Zaskarżyła decyzję inspektorów z połowy czerwca, w której zobowiązują ją do wykonania zaleceń, m.in. wystąpienia do gdańskiej dyrekcji Wód Polskich z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na awaryjny zrzut ścieków. Zdaniem spółki, polskie prawo go nie wymaga.

— Zgodnie z przysługującym nam prawem, a także pouczeniem, które otrzymaliśmy od Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku, złożyliśmy skargę na zarządzenie pokontrolne do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Czekamy na wyznaczenie rozprawy, podczas której przedstawimy argumenty udowadniające zasadność naszej skargi — informuje Magdalena Rusakiewicz, rzecznik prasowy Saur Neptun Gdańsk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy