GE jest strategicznym partnerem Polski

opublikowano: 26-01-2017, 22:00

Amerykański koncern podpisał z Ministerstwem Rozwoju umowę o bliskiej współpracy. Będzie polegała na realizacji projektów B+R z polskimi ośrodkami, transferze rozwiązań technologicznych do Polski i zwiększeniu udziału lokalnych dostawców, szczególnie z sektora MŚP w globalnym łańcuchu dostaw.

GE, które w tym roku obchodzi 125-lecie istnienia i 25-lecie działalności w Polsce, zatrudnia w naszym kraju 6,5 tys. osób i ma trzy fabryki wyrobów elektrycznych (w Kłodzku, Łodzi i Bielsku-Białej), dwie fabryki GE Aviation (w Dzierżoniowie i Bielsku- Białej) oraz trzy zakłady GE Power (zakład produkcji turbin i odlewnia w Elblągu oraz zakład produkcji generatorów we Wrocławiu).

Od 16 lat w Warszawie działa Centrum Projektowe EDC zatrudniające 1,8 tys. inżynierów, a od 2015 r. — laboratorium lotnicze w Zielonce. Od 1992 r. firma zainwestowała w Polsce 670 mln USD, a roczne wydatki na badania i rozwój wynoszą 100 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu