Generali przejmuje Union Investment TFI

opublikowano: 22-10-2018, 16:43
aktualizacja: 22-10-2018, 17:05

Generali osiągnęło porozumienie w sprawie przejęcia Union Invetsment TFI od niemieckiego właściciela.

Generali, które przez długi czas nie było wymieniane wśród faworytów do przejęcia Uniona, według nieoficjalnych informacji pozostawiło w pokonanym polu m.in. TFI PZU i ING.  

Generali
Generali
REUTERS/Leonhard Foeger/File Photo/Forum

Warunków transakcji, której drugą stroną jest Union Asset Management Holding, nie podano. 

Union Investment TFI zarządza aktywami o wartości 12,7 mld zł. Daje to szóste miejsce w segmencie funduszy rynku kapitałowego (wszystkich z wyłączeniem sekurytyzacyjnych, nieruchomości i aktywów niepublicznych). Wynikom funduszy Union Investment zawdzięcza skalę aktywów. Firma jest w prostej linii spadkobiercą Korony Towarzystwa Funduszy Powierniczych. Uruchomiły je w 1995 r. Bank Gospodarki Żywnościowej i austriacka Creditanstalt Securities. Niemcy przejęli biznes w 2000 r. Od tego czasu nie ma on zaplecza sprzedażowego, jakie zapewnia bankowy czy ubezpieczeniowy właściciel. Mimo to jest dwuipółkrotnie większe od Millennium TFI. Pod względem aktywów ulokowanych na rynku finansowym jest większe nawet od TFI PZU.

Generali nie miało do tej pory w Polsce własnego TFI. Do grupy należy natomiast OFE i firma ubezpieczeniowa. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane