Gęsicka o programie naprawczym dla wykorzystania funduszy UE

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 30-11-2005, 11:43

Wdrożenie programu naprawczego, który ma poprawić wykorzystanie przez Polskę unijnych funduszy strukturalnych zapowiedziała w środę w Warszawie minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka podczas konwentu marszałków województw.

Wdrożenie programu naprawczego, który ma poprawić wykorzystanie przez Polskę unijnych funduszy strukturalnych zapowiedziała w środę w Warszawie minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka podczas konwentu marszałków województw.

    Resort Gęsickiej wspólnie z Ministerstwem Finansów zamierza dokonać przeglądu procedur kontraktowania środków unijnych. Gęsicka zapowiedziała też udzielenie pomocy organizacyjnej i technicznej wojewodom, po których stronie stwierdzono znaczne opóźnienia w podpisywaniu umów i przekazywaniu środków na realizację projektów.

    Minister poinformowała, że projekt noweli ustawy o zamówieniach publicznych został skierowany do uzgodnień międzyresortowych. Celem noweli jest przyspieszenie i usprawnienie realizacji projektów ze środków unijnych. Dodała też, że do końca stycznia przyszłego roku rząd chce przygotować projekt Narodowych Strategicznych Ram Odniesienia (NSRO), a do końca maja przekazać go Komisji Europejskiej. W NSRO określone zostaną priorytety i obszary wykorzystania, a także układ wdrożeniowy środków polityki spójności UE w ramach budżetu na lata 2007-2013.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane