Ghelamco sprzedaje biurowiec w Warsaw Spire

opublikowano: 28-09-2017, 12:11
aktualizacja: 28-09-2017, 12:18

Belgijski deweloper pozbywa się części swojej flagowej inwestycji przy Rondzie Daszyńskiego w stolicy. Wartość transakcji to około 100 mln euro.

Nowym właścicielem ukończonego w 2015 r. budynku B jest notowana na Wiedeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka CA Immo. Kupiony przez nią obiekt oferuje na wynajem 21,6 tys. mkw. i jest siedzibą Frontex – Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej.

Zobacz więcej

Warsaw Spire

ARC

– Warszawski rynek nieruchomości biurowych jest niezwykle dynamiczny, przy jednoczesnej ograniczonej liczbie kluczowych możliwości inwestycyjnych. Budynek, którego długoterminowym najemcą jest unijna instytucja to niezwykle wartościowy i ważny element naszego portfolio. Taka sytuacja zapewnia nam stabilność finansową, co z kolei pozwala umacniać naszą obecność w Warszawie, a także jest doskonałym dopełnieniem naszych działań rozwojowych prowadzonych w Niemczech – mówi Frank Nickel, dyrektor generalny CA Immo.

W transakcji firmie Ghelamco doradzali JLL, CBRE i Dentons, kupującego reprezentowały natomiast firmy Greenberg Traurig, Arcadis i KPMG.

- Transakcja jest potwierdzeniem zainteresowania inwestorów okolicami Ronda Daszyńskiego i otwiera drogę do kolejnych umów kupna/sprzedaży obiektów komercyjnych w tym rejonie – uważa Leon Ballard,  dyrektor w dziale rynków kapitałowych JLL.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu