Ghosn twierdzi, że jest niewinny

opublikowano: 08-01-2019, 07:21

Carlos Ghosn, były szef rady dyrektorów Nissan Motor, po raz pierwszy pojawił się publicznie po aresztowaniu z powodu oskarżenia o sprzeniewierzenie pieniędzy spółki i fałszowanie danych o zarobkach, donosi Reuters.

Ghosn pojawił się we wtorek w sądzie w Tokio. Oświadczył przed nim, że został fałszywie oskarżony i nie przyznał się do winy. Twierdzi, że zarzuty wobec niego nie mają żadnych podstaw.

Zobacz więcej

youtube.com

- W przeciwieństwie do oskarżeń formułowanych przez prokuratorów, nigdy nie otrzymałem innych wynagrodzeń od Nissana niż te ujawnione – powiedział Ghosn.

Przez niemal dwie dekady Ghosn uważany był za zbawcę Nissana, któremu na początku XXI wieku groziło bankructwo. Menedżer został aresztowany 19 listopada ubiegłego roku. Poważnie zagroziło to stworzonemu przez niego aliansowi motoryzacyjnemu Renault-Nissan-Mitsubishi.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu