Ghosn twierdzi, że jest niewinny

opublikowano: 08-01-2019, 07:21

Carlos Ghosn, były szef rady dyrektorów Nissan Motor, po raz pierwszy pojawił się publicznie po aresztowaniu z powodu oskarżenia o sprzeniewierzenie pieniędzy spółki i fałszowanie danych o zarobkach, donosi Reuters.

Ghosn pojawił się we wtorek w sądzie w Tokio. Oświadczył przed nim, że został fałszywie oskarżony i nie przyznał się do winy. Twierdzi, że zarzuty wobec niego nie mają żadnych podstaw.

Zobacz więcej

youtube.com

- W przeciwieństwie do oskarżeń formułowanych przez prokuratorów, nigdy nie otrzymałem innych wynagrodzeń od Nissana niż te ujawnione – powiedział Ghosn.

Przez niemal dwie dekady Ghosn uważany był za zbawcę Nissana, któremu na początku XXI wieku groziło bankructwo. Menedżer został aresztowany 19 listopada ubiegłego roku. Poważnie zagroziło to stworzonemu przez niego aliansowi motoryzacyjnemu Renault-Nissan-Mitsubishi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu