Giełda w Dubaju dołuje przez Doha (WYKRES DNIA)

Notowania spółek z giełdy w Dubaju spadały w poniedziałek najmocniej od dwóch tygodni po fiasku rozmów w Doha.

Notowania głównego indeksu giełdy w Dubaju na tle cen ropy brent
Zobacz więcej

Notowania głównego indeksu giełdy w Dubaju na tle cen ropy brent Bloomberg

W poniedziałek główny indeks giełdy w Dubaju zniżkował o 1,4 proc., a na minusie były główne wskaźniki giełdowe we wszystkich sześciu krajach rejonu Zatoki Perskiej. Ten największy od dwóch tygodni spadek wskaźnika to skutek przeceny ropy, mającej związek z niepowodzeniem rozmów w Doha w sprawie zamrożenia wielkości wydobycia surowca. Giełda w Dubaju nie od dzisiaj porusza się krok w krok za cenami ropy, wynika z wykresu sporządzonego przez agencję Bloomberg.

- Było wiadome, że bez porozumienia nasze giełdy podążą w dół za cenami ropy. Choć w długim okresie wyniki gospodarek regionu poprawią się, to jednak wpływ niskich cen ropy na nie będzie się utrzymywał – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Muhammad Shabbir, dyrektor w banku Rasmala Investment Bank.

Zjednoczone Emiraty Arabskie, dla których Dubaj jest hubem finansowym, mają najbardziej zróżnicowaną gospodarkę spośród krajów uzależnionego od wydobycia ropy regionu Zatoki Perskiej. Mimo to koniunktura tam ściśle powiązana z koniunkturą w okolicznych krajach za sprawą powiązań handlowych i ruchu turystycznego.


Notowania głównego indeksu giełdy w Dubaju na tle cen ropy brent. Źródło: Bloomberg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy