Giełdowy flesz

ASZ
21-06-2007, 00:00

Elektrotim

+6,0%

Na półmetku środowej sesji akcje Elektrotimu drożały nawet o 13,8 proc. przy drugich pod względem wielkości obrotach na rynku po KGHM (57 mln zł). Lwią część wartości handlu zapewniła olbrzymia umówiona transakcja. W jednej chwili właściciela zmienił pakiet 505 tys. walorów spółki wykonującej instalacje elektryczne i systemy automatyki dla budownictwa. Pakiet ten stanowi 5,2 proc. głosów na WZA wrocławskiej firmy. Akcje przeszły z rąk do rąk po kursie jednostkowym 50,5 zł. Obroty w tej transakcji wyniosły 51 mln zł.

Przed dokonaniem umówionej transakcji walory drożały tylko o 2,9 proc., dopiero później kurs skokowo poszedł w górę. Windowano go systematycznie niewielkimi transakcjami po kilkadziesiąt-kilkaset akcji. Wyglądało to na spekulację, bo zwyżki nie uzasadniał żaden nowy komunikat.

Tydzień temu Elektrotim podniósł prognozę zysku netto w 2007 r. do 9,2 z 6,5 mln zł. Andrzej Diakun, prezes spółki, zastrzegł, że jest ona konserwatywna. Dodał, że może pójść w górę po III kwartale. Wiadomość ta przełożyła się na kilkudniową zwyżkę kursu na GPW.

Oko na daty

21.06

AB — WZA

Amica Wronki — WZA

Bank Handlowy — WZA

Cash Flow — WZA

Ciech — WZA

Kruszwica — WZA

Lubawa — WZA

Mennica — WZA

Novitus — NWZA

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Giełdowy flesz