GO TFI zbulwersowane sankcjami KNF

opublikowano: 20-12-2019, 07:16
aktualizacja: 20-12-2019, 13:05

GO TFI złożyło w sądzie wniosek o zabezpieczenie wykonania rygoru natychmiastowej wykonalności decyzji KNF w zakresie cofnięcia Towarzystwu zezwolenia na wykonywanie działalności.

Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego poinformowało o cofnięciu pozwolenia GO TFI na prowadzenie działalności oraz nałożyła 6,5 mln zł kary, m.in. za nierzetelne zarządzanie funduszami, przekraczanie limitów inwestycyjnych oraz w związku z licznymi konfliktami interesów. 

Zobacz więcej

Beata Kielan, prezes GO TFI

Zobacz także

Kara cofnięcia pozwolenia ma rygor natychmiastowej wykonalności.

"Towarzystwo jest zbulwersowane skalą nałożonych sankcji administracyjnych oraz kwestionuje podstawy ich nałożenia i podejmie przewidziane prawem działania w celu ochrony interesu uczestników funduszy, akcjonariuszy oraz ochrony dobrego imienia Towarzystwa" - podało GO TFI.

"Na przestrzeni 12 lat funkcjonowania Towarzystwa, podczas licznych kontroli, KNF nigdy nie wskazała naruszenia artykułu 107 Ustawy o Funduszach Inwestycyjnych. Faktyczne struktury powstały w latach 2010-2011 i do 2016 roku pozostawały poza uwagą nadzoru. Niezrozumiałe jest też karanie za brak ofert nabycia na rynku oraz spłacanie zobowiązań funduszu i spółek celowych. Również pasywne przekroczenia limitów, w większości dostosowane, zostały potraktowane zsurowością odbiegającą od dotychczasowej praktyki KNF. Przytoczone w komunikacie Komisji zarzuty są krzywdzące i nie informują o przestrzeni do interpretacji wskazanych przepisów. GO TFI złoży w sądzie wniosek o zabezpieczenie natychmiastowej wykonalności decyzji KNF oraz podejmie wszelkie formy sprzeciwu, w tym cywilne roszczenia" - dodano.

Towarzystwo zarządza aktywami o wartości 1,6 mld zł. Jego akcje notowane są na NewConnect, a najwięksi akcjonariusze to Tomasz Kołodziejak i Beata Kielan (która jest prezes spółki). 

"Szczegółowe stanowisko w odniesieniu do wskazanej decyzji zostanie przedstawione w odrębnym komunikacie po przeanalizowaniu jej uzasadnienia" - podała spółka.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu