Goldman Sachs: podwyżka stóp w marcu niemal pewna

opublikowano: 22-02-2018, 10:59
aktualizacja: 22-02-2018, 11:00

Goldman Sachs szacuje prawdopodobieństwo podwyżki stóp procentowych przez Fed w marcu na ponad 95 proc.

Opublikowany w środę protokół ze styczniowego posiedzenia FOMC ujawnił, że włodarze polityki pieniężnej są przekonani iż amerykańska gospodarka jest gotowa na wyższe stopy procentowe. Goldman Sachs skorygował w związku z tym prawdopodobieństwo podwyżki stóp w marcu na ponad 95 proc.

- Minutes ze styczniowego posiedzenia Federalnego Komitetu Operacji Otwartego Rynku (FOMC – red. pb.pl) wskazują na dalszą poprawę oceny perspektyw wzrostu i trochę bardziej jastrzębi pogląd dotyczący inflacji – głosi raport banku.

Rynek szacuje obecnie prawdopodobieństwo podwyżki stóp w marcu na 84,5 proc. Ma być to pierwsza z trzech spodziewanych w tym roku.

- Jestem zadowolony z tempa podwyżek stóp, które sygnalizują, ale bardzo obawiam się, aby nie zostały opóźnione z powodu zmian wyceny aktywów i wzrostu krótkoterminowej zmienności – powiedział Daniel Lacalle, główny ekonomista Tressis Gestion. – Największy ryzyko kryzysu finansowego pojawia się gdy trzyma się ultra niskie stopy przez bardzo długi czas, bo to kreuje bańki, których potem nie można ograniczyć. Kryzys zawsze pojawia się kiedy podwyżki stóp następują zbyt późno – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Goldman Sachs: podwyżka stóp w marcu niemal pewna