Gosiewski: chcemy, aby koalicja trwała do jesieni 2009

opublikowano: 31-01-2007, 13:12

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski powiedział w środę, że Prawo i Sprawiedliwość chce, aby obecna koalicja rządowa trwała do jesieni 2009 roku - czyli do końca kadencji parlamentarnej.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Przemysław Gosiewski powiedział w środę, że Prawo i Sprawiedliwość chce, aby obecna koalicja rządowa trwała do jesieni 2009 roku - czyli do końca kadencji parlamentarnej.

"Mamy dosyć bogaty program prac ustawodawczych i sądzę, że wynikiem koalicji będzie to, że wspólny program rządowy będzie realizowany na terenie Rady Ministrów i parlamentu" - powiedział Gosiewski na konferencji prasowej.

Jak dodał, w pierwszym półroczu 2007 roku plan pracy Rady Ministrów obejmuje blisko 190 projektów ustaw.

Dziennikarz pytali Gosiewskiego o ostatnie wypowiedzi wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera, który groził zerwaniem koalicji.

We wtorek wieczorem w programie TVN "Teraz My" Lepper oświadczył, że jeżeli do czwartku rząd nie rozpocznie skupu nadwyżek produkcyjnych wieprzowiny, to on odejdzie z rządu.

Natomiast w środę rano w "Sygnałach Dnia" Lepper mówił, że nie chciałby zrywać koalicji, ale "jest zbulwersowany" wypowiedziami minister finansów Zyty Gilowskiej i listem ministra gospodarki Piotra Woźniaka, z których wynika, że działania ministerstwa rolnictwa w sprawie skupu wieprzowiny były spóźnione i że nie ma skąd wziąć na to pieniędzy.

"Jak mam być w koalicji, jeśli ministrowie tego rządu działają przeciwko mnie?" - pytał Lepper.

"Długo funkcjonuję w polityce (...); wiem, że w działaniach koalicyjnych zdarzają się różne wypowiedzi medialne. Przypomnę choćby rządy SLD i PSL, gdzie padały różne deklaracje. Są one tak naprawdę elementem pewnej kuchni politycznej" - ocenił Gosiewski.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane