"Gospodarka utknęła w poważnej recesji"

KŁ, Moneynews.com
opublikowano: 31-01-2013, 14:28

Oficjalnie ostatnia recesja zakończyła się w czerwcu 2009 r., ale Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital, jest innego zdania, informuje Moneynews.com.

Na poparcie swojej tezy przywołuje opublikowane w środę dane o PKB Stanów Zjednoczonych w IV kw., który spadł o 0,1 proc.

- Słabszy od oczekiwań wynik PKB świadczy o tym, że większość ekonomistów straciła kontakt ze słabymi fundamentami gospodarki – powiedział.

Schiff ostro krytykuje dotychczasową politykę monetarna w kryzysie, która jak pokazują ostatnie dane o PKB nie przysłużyły się gospodarce.

Peter Schiff, fot. Bloomberg
Peter Schiff, fot. Bloomberg
None
None

- Po ponad czterech latach niekończącej się stymulacji gospodarki poprzez politykę monetarną i wartym ponad 5 bln USD nowym długiem federalnym, gospodarka utknęła w poważnej recesji. Dane o PKB pokazują, że federalna stymulacja i wydatki budujące deficyt nie są w stanie stworzyć trwałego wzrostu gospodarczego – dodaje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, Moneynews.com

Polecane