Czytasz dzięki

GPW działa sprawnie i bez zakłóceń

  • PAP
opublikowano: 11-03-2020, 18:13

Na Giełdzie Papierów Wartościowych zostały wdrożone instrukcje zmniejszające ryzyko handlu, związane z potencjalną epidemią koronawirusa, poinformował w środę PAP zespół prasowy GPW. Jak dodano, giełda działa "sprawnie i bez zakłóceń".

Zobacz więcej

GPW dzwon

Puls Biznesu

"GPW posiada i regularnie testuje Plan Ciągłości Działania oraz dokłada wszelkich starań, aby dostępność świadczonych przez GPW usług przebiegała bez zakłóceń i w sposób ciągły" - podkreśliło biuro GPW w informacji przekazanej PAP.

Dodało, że w tym "szczególnym okresie" zostały opracowane i wdrożone dodatkowe instrukcje mitygujące ryzyko związane z potencjalną epidemią koronawirusa.

"Nasz plan ciągłości działania zakłada różne możliwe scenariusze, do których od strony operacyjnej, jesteśmy przygotowani. Obecnie giełda działa sprawnie i bez zakłóceń" - zapewniono.

W środę indeks największych dwudziestu spółek na stołecznym parkiecie zniżkował o 5,87 proc. do 1507,20 pkt. Na czerwono świecił się także indeks WIG. Spadł on o 5,51 proc. do 42602,64 punktów.

Od kilku dni stołeczny parkiet jest pod presją związaną z przeceną akcji m.in. w związku z koronawirusem. Na wyniki giełdy wpłynęła nie tylko rosnąca liczba potwierdzonych przypadków zarażenia wirusem poza Chinami. Podczas poniedziałkowej sesji doszło do załamania na ropie naftowej. Notowania ropy zanurkowały najmocniej od 1991 roku, co pogrążyło indeksy giełdowe na całym świecie. W poniedziałek WIG20 odnotował najniższy spadek dzienny od 10 października 2008 roku. Osiągnął wówczas 1625,99 pkt - najmniej od kwietnia 2009 roku.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy