GPW: Elkop wzrósł 17,2 proc., bo zmieni system giełdowych notowań

(Artur Szymański)
opublikowano: 30-11-2006, 15:24

Na drugim fixingu kurs Elkopu skoczył o 17,2 proc. po tym jak spółka poinformowała o zmianie systemu notowań i kontrakcie na 1,37 mln zł.

Na drugim fixingu kurs Elkopu skoczył o 17,2 proc. po tym jak spółka poinformowała o zmianie systemu notowań i kontrakcie na 1,37 mln zł.

Elkop to spółka z Chorzowa świadcząca usługi elektromontażowe. Jej akcje notowane są na warszawskiej giełdzie w systemie jednolitym z dwoma fixingami. To się jednak wkrótce zmieni. Dziś poinformowała, że od 5 grudnia jej akcje trafią do notowań ciągłych.

To w oczywisty sposób zwiększa atrakcyjność akcji w oczach giełdowych inwestorów. Nic więc dziwnego, że już kupują jej akcje chcąc uprzedzić fakty. W poniedziałek Elkop poinformował o zamiarze przeprowadzenia splitu akcji w stosunku 1 do 13. Inwestorzy zamiast dotychczasowych 427 tys. akcji będą mogli handlować pulą 5,55 mln papierów.

Ale to nie wszystko. Chorzowska spółka chce również wyemitować kolejne 5,55 mln akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy. Proponowany termin ustalenia prawa poboru to 15 marca. Jakby tego było mało, Elkop dziś opublikował komunikat o zawarciu umowy z Pemugiem, której wartość przekracza 1,37 mln zł. ASZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane