GPW: na rynku przeważają umiarkowane wzrosty

Marek Druś
28-05-2002, 10:45

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie rozpoczęła się od umiarkowanych wzrostów indeksów. Na otwarciu WIG wzrósł o 0,1 proc., WIG 20 zyskał 0,19 proc., a TechWIG poprawił się o 0,65 proc.

Po informacjach o zamiarze wyjścia BRE Banku z inwestycji w Optimusa akcje spółki ponownie cieszą się wyraźnym wzrostem popytu. Wśród spółek z branży IT dużym zainteresowaniem cieszą również papiery Comarchu. Może to się wiązać z wiadomością o podpisaniu przez spółkę aneksów do umów z TP SA o wartości ponad 900 tys. EUR.

Nadal cieszą się popytem akcje Stalexportu. Dzisiaj w Katowicach odbędzie się głosowanie nad układem zaakceptowanym już przez zagranicznych wierzycieli spółki.

Wyraźnie drożeją papiery Kogeneracji i EFL. W przypadku pierwszej ze spółek wiąże się to prawdopodobnie z ‘odbieraniem’ przez rynek wprowadzonych do obrotu w poniedziałek ponad 1,6 mln akcji pracowniczych. W pierwszych minutach notowań w jednej, najprawdopodobniej umówionej transakcji sprzedano blisko 10 tys. akcji Żywca. Akcje spółki tanieją.

Wśród blue chipów dobrze zapowiadają się notowania drożejących BPH PBK i KGHM.

PKN Orlen, który zakończył wczorajsze notowania niewielkim spadkiem kursu, rozpoczął sesję od umiarkowanego wzrostu.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: na rynku przeważają umiarkowane wzrosty