GPW: niepewność nie będzie sprzyjała wzrostom

Marek Druś
27-09-2001, 08:57

Niejasna sytuacja polityczna w kraju i zagranicą oraz osłabienie wyników giełd amerykańskich mogą zapowiadać zakończenie ostatniej serii wzrostów na GPW.

Po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów sytuacja nie stała się wcale jaśniejsza. Nadal nie wiadomo, jakie są szanse na szybkie powołanie rządu. Do jutra trwać będą również obrady Rady Ministrów nad projektem przyszłorocznego budżetu.

Na arenie międzynarodowej również nie dzieje się wiele, poza coraz bardziej nerwowym oczekiwaniem na akcję zbrojną USA. W czwartek obradować będzie Europejski Bank Centralny, szanse na obniżkę stóp procentowych są jednak niewielkie.

Podobnie jak RPP w sprawie stóp procentowych, inwestorzy prawdopodobnie będą w najbliższych dniach wstrzymywali się od decyzji czekając na ruch w sprawie powstania nowego rządu, budżetu na przyszły rok i na wybór inwestora PKN. To wszystko ma szanse zdarzyć się dopiero w przyszłym tygodniu, więc aktywności w handlu raczej nie należy się spodziewać. Nie ma natomiast wątpliwości, że niepewność co do najbliższej przyszłości sprzyjać będzie raczej spadkom.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / GPW: niepewność nie będzie sprzyjała wzrostom