GPW: Rynek osunął się w pobliże środowego zamknięcia

Artur Szymański
05-02-2004, 15:27

Po południu WIG20 naruszył poziom wczorajszego zamknięcia. Czwartek może zakończyć się na minusie.

Najlepszy z przebiegu dzisiejszej sesji był jej początek. W pierwszych minutach sesji indeks blue chipów wszedł w obszar luki bessy 1657-1674, ale wzrost wyhamował już przy 1660 pkt. Od tamtego momentu dalsza część sesji upływa pod znakiem powolnego osuwania się indeksu. Na godzinę przed końcem handlu, WIG20 zszedł pod poziom środowego zamknięcia 1639 pkt.

KGHM, który w tym tygodniu niepodzielnie rządzi giełdą, nadal jest mocny, ale daje się zauważyć wyhamowanie wzrostu. Lokomotywa nie ciągnie już rynku pod górę z taką mocą jak w poniedziałek czy wtorek. Niemniej jednak kurs miedziowego kombinatu rośnie dziś około 1 proc. Wzrost wyceny walorów stymuluje rosnąca cena miedzi na Londyńskiej Giełdzie Metali. Surowiec jest najdroższy od 6,5 roku. Analitycy są przekonani, że to jeszcze nie wszystko, i wkrótce zostanie przekroczony poziom 2600 USD za tonę.

Po południu osłabły notowania Grupy Kęty. Dziś spółka podała bardzo dobre wyniki kwartalne. Prognozy na 2003 r. zostały przekroczone. Zarząd szacował skonsolidowany zysk netto na poziomie 65 mln zł przy przychodach ze sprzedaży w kwocie 710 mln zł. Tymczasem skonsolidowany zysk Kęt wzrósł do 69,7 mln zł z 47,1 mln zł rok wcześniej. Przychody ze sprzedaży zwiększyły się do 740,15 mln zł z 623,4 mln w 2002 r. Inwestorzy z początku zareagowali wzrostem notowań spółki o ponad 1 proc. Potem jednak przeważyła chęć do zrealizowania zysku i w efekcie notowania spadają o ponad 1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Szymański

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW: Rynek osunął się w pobliże środowego zamknięcia