Grabarczyk: zaniedbania winą kilku rządów

DI, PAP
opublikowano: 04-01-2011, 20:26

Od 1989 r. kolejne rządy nie poświęcały wystarczająco dużo uwagi infrastrukturze - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności wobec niego.

Szef resortu infrastruktury mówił, że kolejne rządu pracują "w sztafecie" i po kolei odpowiadają za stan polskiej infrastruktury.

Minister Cezary Grabarczyk
Minister Cezary Grabarczyk
None
None

Grabarczyk przyznał, że opinii publicznej i pasażerom należą się wyjaśnienia, dlaczego kolej ponownie zawiodła w pierwszych dniach tego roku. Podczas fali powrotów ze świąteczno-sylwestrowych wyjazdów w pociągach panował tłok. Do niektórych składów pasażerowie wsiadali przez okna. "Kolej znowu zawiodła, tym razem była bezsilna, bo stan taboru nie pozwalał na to, żeby sprostać wyzwaniom. Na torach były wszystkie sprawne i zdolne do wykorzystania wagony" - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane