Granty pomogą chronić własność

opublikowano: 04-02-2018, 22:00
aktualizacja: 04-02-2018, 23:16

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór z dotacjami dla przedsiębiorców z działania 2.3.4 („Ochrona własności przemysłowej”) programu Inteligentny Rozwój.

Już za miesiąc szefowie firm MSP będą mogli ubiegać się o wsparcie na pokrycie kosztów związanych z uzyskaniem i realizacją ochrony prawnej stworzonych przez siebie rozwiązań. Do podziału między wnioskodawców jest 50 mln zł. Z tej puli 45,6 mln zł przeznaczono dla przedstawicieli biznesu spoza woj. mazowieckiego, a 4,4 mln zł na projekty z Mazowsza. Warto podkreślić, że konkurs będzie podzielony na sześć rund. Granty sfinansują m.in. opłaty urzędowe i koszty usług zawodowego pełnomocnika, które obejmują przygotowanie dokumentacji zgłoszeniowej. Ponadto przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć wsparcie na zakup analiz i ekspertyz prawnych, ekonomicznych, marketingowychi technicznych dotyczących przedmiotu zgłoszenia lub postępowania. Chodzi np. o wycenę wartości własności intelektualnej, perspektyw komercjalizacji i uzyskanie wstępnego orzeczenia rzecznika patentowego o zdolności patentowej wynalazku.

WAŻNA DATA

6.03 Od tego dnia można będzie składać wnioski o dotacje z poddziałania 2.3.4 POIR. Nabór zakończy się 29 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.poir.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu