Czytasz dzięki

Granty zachęcą MŚP do udziału w przetargach

opublikowano: 17-06-2020, 22:00

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) chce przeszkolić przedsiębiorców i poszerzyć ich wiedzę na temat krajowych zamówień.

Dotacje pochodzą z działania 2.2 programu Wiedza Edukacja Rozwój („Wsparcie na rzecz zarządzania strategicznego przedsiębiorstw i budowy przewagi konkurencyjnej na rynku”). W puli są 4 mln zł. Wsparcie wyniesie do 90 proc. wartości projektów. PARP wybierze operatora, którego rolą będzie pozyskanie przedsiębiorców i ich pracowników do programu szkoleniowego. Chodzi o firmy, które prowadzą działalność w jednym z trzech województw: łódzkim, opolskim lub śląskim. O dofinansowanie mogą wnioskować m.in. przedstawiciele biznesu, organizacji pracodawców i samorządu gospodarczego, a także podmiotów działających na rzecz zatrudnienia i rozwoju gospodarczego. Co ważne, muszą mieć doświadczenie w sektorze zamówień publicznych.

Eksperci PARP zwracają uwagę, że Polska jest członkiem wielu organizacji międzynarodowych, m.in. Banku Światowego, Sojuszu Północnoatlantyckiego, Organizacji Narodów Zjednoczonych i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Podkreślają, że firmy znad Wisły mogą brać udział w zamówieniach publicznych ogłaszanych przez wspomniane organizacje.

WAŻNA DATA:

23.06 Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z działania 2.2 POWER.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.parp.gov.pl.

cc937a7e-4287-11ea-b77f-2e728ce88125
Puls Firmy
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE
Puls Firmy
autor: Sylwester Sacharczuk
Wysyłany raz w tygodniu
Sylwester Sacharczuk
Użyteczne informacje dla mikro-, małych i średnich firm. Porady i przekrojowe artykuły, dzięki którym dowiesz się, jak rozwinąć biznes
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane