Grupiński: Prezes PiS nie ma koncepcji na bycie w opozycji

PAP
opublikowano: 23-02-2008, 15:48

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, b. premier Jarosław Kaczyński nie ma żadnej koncepcji na bycie w opozycji - uważa sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Rafał Grupiński (PO).

W sobotę odbyła się konwencja PiS podsumowująca 100 dni rządów PO- PSL, podczas której Jarosław Kaczyński skrytykował gabinet Donalda Tuska.

"Jest to schematyczna, przewidywalna i banalna krytyka. Nie ma w niej żadnej treści" - podkreślił Grupiński w rozmowie z PAP.

Odnosząc się do słów szefa PiS o "nieustannych atakach" na prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Grupiński podkreślił, że to Kancelaria Prezydenta jest źródłem konfliktów.

Jego zdaniem, prezydent "wszedł w rolę głównego ośrodka opozycyjnego". "Jest to ze stratą dla tego urzędu, obniża się jego rangę" - powiedział Grupiński.

"My staramy się odpowiadać, to reakcja na zachowania urzędników Kancelarii Prezydenta. Tutaj nic się nie dzieje z łamaniem prawa" - podkreślił.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane