Grzelońska: nie dostałam propozycji zostania prezesem NBP

(Paweł Kubisiak)
06-10-2006, 12:18

Profesor SGH Urszula Grzelońska nie otrzymała propozycji bycia prezesem NBP, ale gdyby padła, to rozważyłaby ją.

Profesor w Szkole Głównej Handlowej (SGH) Urszula Grzelońska nie otrzymała propozycji bycia prezesem Narodowego Banku Polskiego, ale gdyby padła, to rozważyłaby ją. Ekonomiści wymieniali Grzelońską jako kandydatkę na szefa NBP.

"Do tej pory nie dostałam takiej propozycji. Ale taką propozycję zawsze się rozważa" - powiedziała PAP w piątek Grzelońska.

Grzelońska jest kierownikiem Katedry Ekonomii I w Szkole Głównej Handlowej.

W piątek premier Jarosław Kaczyński poinformował, że jest już kandydat na nowego prezesa Narodowego Banku Polskiego, ale nie chciał jeszcze ujawniać jego nazwiska.

"To stosunkowo mało znana osoba, choć oczywiście nie w środowiskach ekonomicznych. Może nie prowadziła ona z Leszkiem Balcerowiczem sporów wprost, ale w wielu momentach mówiła, co będzie się działo w polskiej ekonomii. I w przeciwieństwie do obecnego prezesa NBP, który się praktycznie zawsze mylił, ta osoba miała rację" - powiedział premier w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".

Kadencja obecnego prezesa NBP Leszka Balcerowicza upływa w styczniu 2007 roku. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Grzelońska: nie dostałam propozycji zostania prezesem NBP